Çin, emtia fiyatlarını rahatlatmak için piyasaya daha fazla metal çıkaracak

September 28, 2021
hakkında en son şirket haberleri Çin, emtia fiyatlarını rahatlatmak için piyasaya daha fazla metal çıkaracak

Ülkenin en büyük ekonomik düzenleyicisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin'in piyasa arzını artırmak ve artan emtia fiyatlarını hafifletmek için ulusal bakır, alüminyum ve çinko rezervlerini serbest bırakmaya devam edeceğini söyledi.

 

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Ulusal Ekonomi Departmanı müdür yardımcısı Li Hui, komisyonun piyasadaki değişiklikleri yakından izleyeceğini ve metal arz ve talebi arasındaki çelişkiyi gidermek ve emtia fiyatlarına yön vermek için daha fazla ulusal rezerv serbest bırakacağını söyledi. normal aralığa dönün.

 

1 Eylül'de, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ve Ulusal Gıda ve Stratejik Rezervler İdaresi, ulusal rezervlerden 150.000 ton bakır, alüminyum ve çinko salarak, piyasaya üçüncü salım grubunu işaret etti.

 

Şimdiye kadar Çin, bu yıl toplam 420.000 ton olmak üzere üç parti bakır, alüminyum ve çinko yayınladı.

 

Li, serbest bırakmanın piyasa arzını artırmaya ve işletmeler için hammadde maliyetleri üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olduğunu ve ülkenin önemli emtiaların arzını ve fiyatlarını istikrara kavuşturma konusundaki güçlü kararlılığını gösterdiğini söyledi.

 

Li, "Küçük ve orta ölçekli işleme ve üretim işletmelerinin çoğunluğu (bakır, alüminyum ve çinko) çevrimiçi ihalesine tam olarak katıldı ve piyasa fiyatlarının altında hammadde satın alabiliyorlar" dedi.

 

——ÇİN'den alınmıştır.