CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel

May 23, 2022
hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel

Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel CHINGCUNG Markasının Motoruna Özel

 

 

1, Kendinden Yapışan Emaye Tellerin Yapısı

 

Kendinden yapışan emaye bakır yuvarlak teller, kendinden yapışan emaye bakır kaplı alüminyum yuvarlak teller ve kendinden yapışan emaye alüminyum yuvarlak teller, yalıtkan film ve kendinden yapışan filmin metal iletken üzerine eşit şekilde kaplanması ve fırınlanmasıyla oluşturulan emaye tellerdir.

 

● Yalıtım Filmi

Yalıtım filmi esas olarak 130-240 sınıfı sıcaklık direncine sahip poliüretan, polyester, polyester-imid, poliamid-imid, poliimid vb. Içerir.Pazar talebine göre, iki çeşit yalıtım astarı ile birleştirilmiş çift yalıtım filmli çeşitli emaye tel ürünleri de geliştirilmiştir.

 

● Kendinden Yapışan Film

İki tip kendinden yapışan boya filmi vardır: termoplastik ve termoset.

 

hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel  0

 

 

2, Motor Sargı İmalatında Ortak Emaye Tel Eksikliği

 

Yaygın emaye tel genellikle çeşitli elektrikli cihazların ve motor sargılarının imalatı için kullanılır, ancak ön kurutma, boya daldırma, damlama kurutma, kurutma vb. işlemlerden geçmesi gerekir.Motor bobini sargısının emprenye edilmesi için iki yaygın yöntem vardır.Biri sargının tamamını sıvı reçineye (emprenye boyası) daldırmak, diğeri ise reçineyi bobinlerin sabit kısmına damlatmaktır.Emprenyenin teknik verimliliğini gerçekten göstermesi için her iki yöntemin de pişirilmesi ve katılaştırılması gerekir.

 

Yukarıdaki emprenye yöntemleri tatmin edici sonuçlar elde edebilmesine rağmen, aşağıdaki eksikliklere de sahiptir:

(1) Emprenye boyanın sıkıca sarılmış bobinlere nüfuz etmesi, özellikle yüksek katı içerikli emprenye boya için, kabarcıklar ve hiç yapışma olmaksızın genellikle güvenilmez ve tahmin edilemez.

(2) Emprenye boyası bobinlere nüfuz eder ve daha sonra çözücüyü fırın yoluyla buharlaştırır, bu da bobin üzerinde aşağı yukarı olumsuz fiziksel ve kimyasal etkiler yaratmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla ısı enerjisi tüketir.Emprenye cihazının yapımı ve bakımı da belirli bir maliyet gerektirir.

(3) Çözücünün buharlaşması çevreyi kirletecek ve operatörlerin sağlığına ve yangın riskine yol açmayacaktır.

 

hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel  1

 

 

3, Kendinden Yapışan Emaye Teller ve Uygulamaları

 

1940'larda, kendinden yapışkanlı emaye tel ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nden Phelps Dodge tarafından geliştirildi.Şirket, orijinal kendinden yapışkanlı emaye tel olan yağlı emaye teli kaplamak için selüloz asetat boya kullanıyor.Siyah-beyaz TV'nin saptırma bobinini sarmak için kullanıldığında, uygun şekilde ısıtıldığı ve soğutulduğu sürece, ilk aşamada saptırma bobininin üretim zorluğunu çözmek için karmaşık şekil sabitlenebilir.Emaye telin gelişim yönü olarak, bu ürün son yıllarda insanlar tarafından sıklıkla değer görmektedir.

 

Kendinden yapışkanlı emaye tel ile sarılmış bobin, pişirme veya bobinin doğrudan enerjilendirilmesi yoluyla veya fiziksel ve kimyasal etki için uygun çözücü yardımıyla kendinden yapışkanlı kaplamayı eritip birbirine yapıştırabilir ve daha sonra soğuduktan sonra sabitlenebilir ve kendini şekillendirebilir.Emaye telin gerekli olduğu yerlerde kendinden yapışkanlı emaye telin daha etkin kullanılabileceği söylenebilir.

 

Kullanımı genel olarak iki kategoriye ayrılabilir:

İlk tip, kendinden yapışkanlı emaye tel olmadan yapılamayan özel şekilli veya çerçevesiz bobinlerin imalatıdır.Örneğin, TV'nin saptırma bobini genel emaye tel ile yapılırsa, işlem son derece karmaşıktır ve yapılması zordur.Mikro özel motorda tel sargılı disk armatür imalatı da bu kategoriye girer.

İkinci kategori, çeşitli elektrikli aletlerin ve motor sargılarının imalatıdır.Kendinden yapışan emaye tel kullanıldıktan sonra, işlem birkaç dakika ile onlarca dakika arasında tamamlanabileceği gibi, yukarıdaki emprenye işleminin eksiklikleri de giderilebilir.Proses geliştirme perspektifinden bakıldığında, bu tür bobinlerin imalatında kendinden yapışkanlı emaye telin yaygınlaştırılması ve uygulanması çok geniş bir geleceğe sahiptir.

 

hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel  2

 

 

4, Motor Sargısı İmalatında Kendinden Yapışan Emaye Telin Avantajları

 

(1) Motor sargısı yapmak için kendinden yapışkanlı emaye tel kullanmak, emprenye işlemini tamamen veya kısmen ortadan kaldırabilir.İşlem sadece birkaç dakikadan onlarca dakikaya kadar tamamlanarak emek yoğunluğunu azaltmakla kalmaz, aynı zamanda yukarıdaki emprenye işleminin eksiklikleri de giderilebilir.

(2) Motor sargısı üretmek için kendinden yapışkanlı emaye tel kullanmak, üretimin sürekliliğini ve otomasyonunu gerçekleştirebilir, üretim alanından tasarruf sağlayabilir ve bobinlerin kalite seviyesini iyileştirebilir.

(3) Kendinden yapışan emaye tel, enerji tasarrufu sağlayabilen ve kirliliği ortadan kaldırabilen motor sargısının imalatında kullanılır.

 

hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel  3

 

 

5, CHINGCUNG Markasının Motorlarına Özel Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Teller

 

hakkında en son şirket haberleri CHINGCUNG Marka Motor için Sıcak Hava Tipi Kendinden Yapışan Emaye Bakır Yuvarlak Tel  4

 

Shanghai HUSU M&E Technology CO., LTD, hem yerel hem de uluslararası müşterilere kendinden yapışkanlı emaye teller ve ileri teknoloji ve güvenilir kalite ile özel emaye teller sağlamayı taahhüt eder.

 

Küçük kontrol motorundan büyük motor ve transformatöre kadar kendinden yapışkanlı emaye tellerin uygulamasının geliştirilmesi ile firmamız 0.20-1.65 mm çapında sıcak hava kendinden yapışkanlı teller üretiminde uzmanlaşmıştır.

 

Sormak için yeni ve eski müşterilere içtenlikle hoş geldiniz!