Kendinden Yapışan Emaye Tellere Farklı Yapıştırma Yönteminin Tanıtılması

May 26, 2022
son şirket davası hakkında Kendinden Yapışan Emaye Tellere Farklı Yapıştırma Yönteminin Tanıtılması

Kendinden Yapışan Emaye Tellere Farklı Yapıştırma Yönteminin Tanıtılması

 

 

1, Kendinden Yapışan Emaye Tellere Giriş

 

Kendinden yapışan emaye bakır yuvarlak teller, kendinden yapışan emaye bakır kaplı alüminyum yuvarlak teller ve kendinden yapışan emaye alüminyum yuvarlak teller, yalıtkan film ve kendinden yapışan filmin metal iletken üzerine eşit şekilde kaplanması ve fırınlanmasıyla oluşturulan emaye tellerdir.

 

Yalıtım filmi esas olarak 130-240 sınıfı sıcaklık direncine sahip poliüretan, polyester, polyester-imid, poliamid-imid, poliimid vb. Içerir.Pazar talebine göre, iki çeşit yalıtım astarı ile birleştirilmiş çift yalıtım filmli çeşitli emaye tel ürünleri de geliştirilmiştir.

 

İki tip kendinden yapışan boya filmi vardır: termoplastik ve termoset.

 

son şirket davası hakkında Kendinden Yapışan Emaye Tellere Farklı Yapıştırma Yönteminin Tanıtılması  0

 

 

2, Yapıştırma Yöntemi

 

● Solvent Kendinden yapışkanlı

Solvent kendinden yapışkanlı, sarma işleminde cihaz üzerinden tel üzerine uygun solvent (etanol) kaplayarak kendi kendine yapışma etkisini elde etmektir.%80 - %90 çözücü konsantrasyonu tercih edilir ve çözücü su ile seyreltilebilir.Konsantrasyon çok düşükse, kendi kendine bağlanma süreci zorlaşacaktır.

 

● Fırın Kendinden yapışkanlı

Fırın kendinden yapışkanlı, kendiliğinden yapışan filmin kürleme etkisini elde etmek ve yeniden yumuşama sıcaklığını daha da iyileştirmek için kendinden yapışan bobinleri ısıtmak için fırına koymaktır.Bobinlerin homojen bir şekilde ısıtılabilmesi için, fırının sıcaklığının bobinlerin şekline ve boyutuna göre genellikle 170 - 230 santigrat arasında olması gerekir ve gereken süre 20 ila 40 dakikadır.

 

● Sıcak Hava Kendinden yapışkanlı

Kendinden yapışkanlı sıcak hava, sarma işleminde tellere sıcak hava üfleyerek kendini yapıştırma amacına ulaşmaktır.Sargıdaki sıcak havanın sıcaklığı genellikle tellerin çapına, sarma hızına ve sargının şekline ve boyutuna bağlı olarak 170 ila 230 santigrat derece arasındadır.Bu yöntem çoğu uygulama için uygundur.

 

● Güçlendirilmiş Kendinden yapışkanlı

Elektrikli kendinden yapışkanlı, bobinlerin akımla ısıtılması ve kendinden yapışkanlı filmin kendiliğinden yapışmasını sağlamak için erimesidir.Gerekli akım yoğunluğu, bobinlerin şekline ve boyutuna bağlıdır.0,10 mm (AWG 38) üzerindeki teller için enerjili kendinden yapışkan önerilir, ancak sargının merkezini aşırı ısıtmamaya özellikle dikkat edilmelidir, çünkü çok yüksek sıcaklık izolasyona zarar verebilir ve kısa devreye neden olabilir.

 

son şirket davası hakkında Kendinden Yapışan Emaye Tellere Farklı Yapıştırma Yönteminin Tanıtılması  1